Pomysłodawcą i patronem merytorycznym Zachodniopomorskich Szkół Kreatywnych  jest Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie – jedna z pierwszych niepublicznych uczelni w Polsce, która specjalizuje się w edukacji biznesowej i informatycznej. Jej wykładowcy to praktycy, którzy od ponad 20 lat kształcą najlepszych specjalistów i menedżerów.

Zachodniopomorskie Szkoły Kreatywne  stawiają na przemysł kreatywny – dynamiczną branżę łączącą multimedia, grafikę, design, architekturę, sztukę, kulturę i marketing. W ramach ZSK działa obecnie Technikum Kreatywne, które daje zawód technika informatyka, specjalisty w zakresie tworzenia gier komputerowych oraz specjalisty w zakresie grafiki komputerowej i komunikacji wizualnej. Szkoła umożliwia opanowanie zawodowych kompetencji informatycznych oraz wiedzy pozwalającej na kontynuowanie edukacji w szkole wyższej, a jej absolwenci mają wyróżniać  się kreatywnością.  Zapewni im to przyszłość zawodową zarówno w przemysłach kreatywnych, jak i w szeroko rozumianych branżach informatycznych.

Zachodniopomorskie Szkoły Kreatywne to również miejsce rozwoju kreatywności. Wielu zadaje sobie pytanie, czy kreatywności można się nauczyć, czy po prostu trzeba się z nią urodzić? W  ZSK każdy ma szanse przekonać się, że ma w sobie ten twórczy potencjał. Czasem wymaga on po prostu odkrycia. Kreatywne myślenie można pobudzać i doskonalić tak samo, jak zdolności matematyczne czy znajomość języków obcych. Zachodniopomorskie Szkoły Kreatywne to  idealne miejsce dla każdego, który, niezależnie od wieku, aktywności zawodowej i sprawności, chciałby rozwinąć swój potencjał twórczy .